logo

   Č  i  n  n  o  s  t

    2 0 1 3 


OS

ve

ZNOJMĚ
                                        
               
Druhým rokem se opět korzovalo ve Znojemské aleji

 
V neděli  1. Září 2013 začala hrát ve 14 hodin v Horním parku hudba. Zahájila tak už 2.ročník obnoveného korzování ve znojemských alejích.  Kostýmovaní účastníci měli být ve stylu charlestonu  třicátých let 20.století. To se stylově podařilo jen některým, ale i jiné historické módní vlny vyzněly velmi  přesvědčivě. Parkem se procházelo i několik sokolů v krojích.

Poklidné korzování  “narušil” zloděj peněženek a šperků, kterého však místní  strážník zakrátko dostihl. Šlo samozřejmě o domluvené představení, které oživilo a pobavilo širokou veřejnost, i tu, která zde – v početném množstí – přihlížela v současné módě 21. století.
Pan Jiří Svoboda si nenechal ujít tu příležitost a veřejnosti přednesl několik básní svého oblíbeného  Bergmanna, k nim přidal i jednu svoji. Sklidil velký potlesk. Podávalo se víno, slunce svítilo a dobrá nálada úřastníků vydržela až do konce.

Nutno poděkovat ing. Karlu Fialovi, který akci opět zorganizoval, sám byl účasten ve stylovém oblečení a také městu Znojmu, které sponzorovalo obě hudební uskupení, střídající se ve své produkci v hudebním altánku.
 

znojemský jazzový orchestr
            foto: Karel Jakl

 


Dr. L. Černošek, září 2013

   
zpátky úvod