malé logo

Okrašlovací spolek ve Znojmě
      Staré Znojmo - obrázek

 Naše životní prostředí


                                        

životní prostředí - krajina  

 

Konec Znojma plného kamionů:
   
radní zvažují zavedení mýtnéhoZavedení mýtného pro nákladní dopravu u silnic první třídy číslo 53 z Brna a 38 vedoucí k rakouským hranicím.

mýtné ve Znojmě ???
Nákladní auta ve Znojmě, ilustrační foto | Foto: Dalibor Krutiš
 
To je záměr představitelů znojemské radnice. „Jsme druhým největším městem v kraji, nemáme dostavěný obchvat a ani na jedné z těchto silnic se mýto neplatí, což je jeden z důvodů, proč se nám sem sbíhá nákladní doprava a jezdí tak tisíce kamionů denně centrem města,“ zdůvodnil starosta Znojma Jakub Malačka.

Připravuje žádost na krajský úřad i další nutné instituce. „Není to žádný boj proti kamioňákům, nebo dopravcům. Chápu, že někudy jezdit musí. Znojmo ale nemá rovné postavení s ostatními městy, chceme mít stejné podmínky, jako mají jiní,“ dodal Malačka.

Impulsem pro něj byla informace, že asociace krajů bude jednat s Ministerstvem dopravy k narovnání podmínek placení mýta na silnicích první třídy. V současné době se totiž na některých silnicích 1. třídy mýtné platí a na jiných ne, což je případ Znojma.

I několikrát týdně jezdí s nákladem z Pohořelic do Znojma Jiří Rusnák, možné zavedení mýtného ho nepřekvapilo. „Tak, je to už všude, asi s tím nic nenaděláme. Po polních cestách kvůli tomu jezdit nebudeme,“ zvažoval zaměstnanec dopravní společnosti.
  
                           
Autor: Dagmar Sedláčková, Znojemský deník, 01.04.2021
Foto: Dalibor Krutiš
                       
     
 
 


zpátky úvod