malé logo

Okrašlovací spolek ve Znojmě
      Staré Znojmo - obrázek

 Naše životní prostředí


                                        
 
životní prostředí -- město  
   
Znojmo je v hodnocení obcí až na 191. místě
 
Společnosti Deloitte v České republice poskytují služby v oblastech auditu, daní, právního oradenství, finančního poradenství, podnikového poradenství a v oblasti řízení rizik. Mezi její klienty patří velké společnosti, veřejné instituce, rychle se rozvíjející firmy i startupy. Je i partnerem společnosti Obce v datech sestavující i žebříček měst podle kvality života, podle zdraví a životního prostředí – zahrnující ukazatele, jako je dostupnost zdravotní péče, zdravotní stav obyvatelstva a životní prostředí, materiálního zabezpečení s ukazateli zaměstnanost, ekonomická úroveň a vzdělání a oblast vztahů a služeb s ukazateli jako dostupnost služeb, doprava, bezpečnost a aktivita
a pohyb občanů.

V loňském roce se na prvním místě (pošesté v řadě) umístily středočeské Říčany, druhé místo získalo hlavní město Praha, třetí souměstí Brandýs nad Labem–Stará Boleslav, čtvrté jsou Hustopeče, páté Černošice... Z jihomoravských měst je v první desítce ještě Kuřim (7.), Brno (8.), Židlochovice (8.). Znojmo z 206 hodnocených míst obsadilo až 191. příčku. Ve srovnání s předchozím rokem kleslo o 8 míst. Poslední je v tabulce Karviná. Tabulku sestavila společnost Obce v datech. Společnost Deloitte je hlavním konzultačním partnerem projektu.
Za dobu pěti let, kdy Deloitte v rámci společenské odpovědnosti projekt podporuje, již můžeme sledovat trendy. Je správné,  že v kvalitě života stoupají obce, kde roste nabídka práce, přicházejí noví občané a zlepšuje se infrastruktura a dostupnost služeb. Registrujeme také určitý obrat u obcí se setrvale nízkou kvalitou života, a to v tom smyslu, že tento index používají jako argument pro podporu změny  k lepšímu, například z hlediska financování státem, nikoli jako něco, co je namířeno proti nim. Ostatně správnost datového porovnání demonstrovaly i jiné projekty, které se snažily projekt Obce v datech kopírovat,“ uvedl Pavel Šiška, vedoucí partner v oddělení poradenství Deloitte.
       

 Znojemské dění komentuje Jiří Cmunda Roupec e-Rojnost č. 329, 9. 1. 2024 
 
zpátky úvod