malé logo
Okrašlovací spolek ve Znojmě
os staré Znojmo

P a m ě ť   m í s t a

Divadelní studio slaví deset let.
Nebe na zemi ve Znojmě bavilo plné divadlo
 
 
 
Deset let fungování si společně se svými příznivci připomněli herci Divadelního studia Martiny Výhodové. Pro oslavu zvolili hru Nebe na zemi, kterou diváci mohou znát z legendárního Osvobozeného divadla. Městské divadlo ve Znojmě nabídlo příchozím verzi, kterou režijně zpracovala Martina Výhodová.
     
Nebe na Zemi - DSMV
                         Představením Nebe na zemi oslavilo Divadelní studio Martiny Výhodové své desáté narozeniny. |Foto: Deník/Ilona Pergrová                          
   
Před samotným představením mohli herci zavzpomínat na uplynulých deset let společné práce. Řada z nich pod vedením Martiny Výhodové funguje ale mnohem déle.

První hrou, kterou Divadelní studio MV začínalo, byla Balada z hadrů dvojice Voskovce a Wericha. Nebe na zemi bylo další v pořadí a na jevišti znojemského divadla ji lidé viděli v listopadu 2015. „Nebe na zemi si soubor vybral pro dnešní oslavy proto, že je plná legrace. A ta k oslavám patří,“ uvedla hru moderátorka Jana Kobylínská.
   
Diváci tak brzy zjistili, co zažije Jupiter, když na sebe po hádce s manželkou Juno vezme lidskou podobu a sestoupí z Olympu na zem.
   
Přestože Osvobozené divadlo uvedlo Nebe na zemi ve třicátých letech, ani v dnešní době neztratila na půvabu a aktuálnosti. Vtipy jsou nadčasové, stejně jako lidské vlastnosti, do kterých se hlavní protagonisté strefují. Hamižnost, marnivost, chronická žárlivost a podvody dohnané do krajnosti. Ale protože jde o komedii, o salvy smíchu nebyla nouze. A plné divadlo tleskající vestoje završilo oslavy desátých narozenin studia.
   
Nebe na Zemi - DSMV
Nebe na Zemi - DSMV
                         
Nebe na zemi, Městské divadlo Znojmo, 8. března 2024
                 
Režie: Martina Výhodovvá Valíková
 
Choreografie: Eva Lettlová
 
Hudba: Michal Smrčka, Jan Jeřábek, Zdeněk Novotný
 
Hru Nebe na zemi sehráli herci Divadelního studia Martiny Výhodové v pátek 8. března v zaplněném znojemském divadle.Hru Nebe na zemi sehráli herci Divadelního studia Martiny Výhodové v pátek 8. března v zaplněném znojemském divadle.Zdroj: Deník/Ilona Pergrová
           
Obsazení:  Juno - Emílie Mácová, Jupiter starší - Jakub Krainer, Jupiter mladší- Marek Zimmerman, Merkur - Jana Březovská, Camilio - Martin Humpolík, Scipio - Vojtěch Čabala, Horacio - Kamil Chaloupka, Caverna - Marek Minich, Catastrofa - Simona Foučková, Bartolus - Petr Frömel, Aramanta - Lucie Pikolová, sousedka - Simona Culková, rakvář - Tomáš Žiaček, sbor - Jitka Bulínová, Kateřina Ondrová, Dita Buchtová, Ivana Herzigová, Romana Boorová, Žaneta Nováková, Jan Vystrčil, Petr Walla, Vlasta Bastlová, Kristýna Kindlerová, Natálie Šimková a Marie Špačková   

   
   
Webeditorka: Ilona Pergrová, Znojemský deník, 09. 03. 2024                                                                
zpátky úvod další