malé logo
Okrašlovací spolek ve Znojmě
os staré Znojmo

P a m ě ť   m í s t a
     
   
Stavbu bazénu ve Znojmě prodraží vícepráce. Termín otevření město posouvá
   
Bazénová vana v hale s výhledem na koupaliště přes prosklenou stěnu, wellnes centrum i technologické zázemí s množstvím potrubí v suterénu. To jsou již zřetelně viditelné prvky nového velkokapacitního bazénu ve Znojmě v lokalitě Louka. Za stavbu ale zaplatí Znojemští o pár milionů víc, posouvá se také termín jejího dokončení.
   
Stavba nového bazénu - 2023

  Nový krytý bazén ve znojemské Louce na konci dubna.. | Foceno s drónem: Deník/Dagmar Sedláčková
   
ůvodem navýšení ceny stavby jsou především vícepráce. Znojemskou radnici doposud vyšly na zhruba sedm milionů korun. Místo původních 285 milionů je nyní cena bazénu na 292 milionech korun. „Víceprací bylo oproti původnímu záměru více. Jednalo se například o bourání betonových konstrukcí, rozšíření plochy podlahového vytápění, sanaci základových spár. Byly totiž v nesouladu s geologickým průzkumem. Prodražila se i úprava trasy vzduchotechniky,“ přiblížil mluvčí znojemské radnice Pavel Kovařík.

Částka za bazén však ještě není konečná. Vedení radnice jedná se stavebními firmami o dalších vícepracích a úhradách za zvýšené ceny stavebních materiálů. „Dokončujeme dohodu o navýšení ceny stavby v souvislosti se všeobecným růstem cen, tedy zdražení materiálů a dalších vstupů,“ upřesnil Kovařík.

Jakou konečnou cenu Znojemští vyjednají, není jasné. Podle zatím neoficiálních informací se může jednat o dalších patnáct milionů korun. Navýšení cen staveb se ale nyní pohybuje i v patnácti procentech z celkové zakázky.

Stavba nového bazénu - 2023 Stavba nového bazénu - 2023


V létě zkušební provoz
Stavba velkokapacitního bazénu v Louce začala před dvěma roky a měla skončit letos na začátku prázdnin. Na plnohodnotný provoz si ale návštěvníci počkají o dva měsíce déle. „Platí, že krytý bazén bude sloužit veřejnosti od začátku školního roku, přičemž už během letních prázdnin plánujeme testovací provoz,“ upřesnil Kovařík.

Prodloužení doby výstavby odůvodnil zejména náročnými vícepracemi či zpožděním dodávek materiálů v souvislosti s krizí ve stavebnictví. „Dalším důvodem bylo čekání na technologie, které jsme museli oproti původnímu plánu použít,“ dodal mluvčí znojemské radnice.

Návštěvníci budoucího krytého bazénu se mohou těšit na bazénovou halu, plavecký bazén s osmi drahami, relaxační bazén, dětské brouzdaliště, různé druhy saun, vířivku, Kneippův chodník a další prvky moderního wellness centra. Znojemským pomohla se stavbou významná dotace z Národní sportovní agentury ve výši devadesát milionů korun, kterou obdrželi koncem roku. Už dříve poskytl na stavbu deset milionů korun Jihomoravský kraj.

Na dostavbu bazénu se těší třeba Nikola Kolajová. „Vím, že se to řešilo v souvislosti se starými lázněmi, ty už ale dožívají. Na nový moderní bazén u koupaliště se těším, budu tam chodit raději,“ má jasno mladá žena.
   
Stavba nového bazénu - 2023
 
Reportérkar: Dagmar Sedláčková, Znojemský deník, 04.05.2023

                                                                
zpátky úvod další