OS ve Znojmě - logo OS Znojmo
strom
 logo OS
 vinice
Paměť krajiny 

 
ovoce
zelenina
víno
vinice

      

     
Potlesk pro dvě vinařství

   
Vinařství LAHOFER a Vinařství Piálek & Jäger s.r.o. ze Znojemské vinařské podoblasti jsou ve svých kategoriích vítězi jedenáctého ročníku prestižní tuzemské soutěže Vinařství roku 2020.

Hodnocení Vinařství roku se zakládá na  komplexním posuzování vinařských společností – nejen na základě kvality vína, ale také podle toho, jak svým podnikáním přispívají k pozvednutí, rozvoji a modernizaci oboru vinařství v daném roce.

Malé zlaté vinařství
     
Piálek a Jäger awc - cena malé vinařství 2020


V kategorii Malé vinařství slavilo vítězství Vinařství Piálek & Jäger s.r.o. (s roční produkcí 40 000 lahví). Vinařství dvou kamarádů Kamila Piálka a Jardy Jägera vlastní vinice na znojemské Kraví hoře a  Načeratickém kopci a pískovcové sklepy v Novém Šaldorfě a  Dobšicích. Hosty zvou do moderního interiéru svého degustačního sklepa v Novém Šaldorfě.

Dechberoucí vlnobytí v poli

Lahofer awc - cena - velké vinařství


Vinařství LAHOFER, které obhospodařuje i městskou Rajskou vinici, bralo zlato v kategorii Velká vinařství (produkce nad 250 000 l/rok). V roce 2020 otevřelo vinařství novou, architektonicky výjimečnou výrobní, administrativní a návštěvnickou budovu a uspořádalo první ročník letního kulturního festivalu Vlnobytí. Letos je již připraven druhý ročník kulturní aktivity.

enotéka

V roce 2019 prostřednictvím své sesterské společnosti architektonicky ojedinělou přestavbou zrenovovalo vinařství část bývalého znojemského pivovaru na  Enotéku znojemských vín – degustační prostor pro veřejnost se 120 vzorky vín výhradně ze Znojemské vinařské podoblasti.

I tady se
blýská na prestižní ocenění, tentokrát nesoucí jméno významného světového architekta Ludwiga Mies van der Rohe. Mezi 449 nominovanými projekty je jedenáct z České republiky a hned dva ze studia Chybik + Kristof Architects & Urban Designers. Nominováni jsou za projekt Vinařství LAHOFER a projekt Lahofer - Enotéka Znojmo. Cena se vyhlašuje jednou za dva roky, letošní výsledky tak budou známy v dubnu 2022.
   
Autor: lp, Znojemské listy, 18.02.2021
zpátky

index úvod